Ubytování Zadar

Korejský poloostrov

Poloostrov se nachází na východu Asie omýván Žlutým a Japonským mořem spolu s Korejským průlivem, který od sebe odděluje Japonsko.

Když se o tomto území mluví, tak to není přímo o Korejském poloostrově, ale o Jižní a Severní Korei. Rozlohově se od sebe moc neliší, ale vedou už dlouhodobé spory. Už v sedmém století se střídala různá království, aby mohli vládnout. Například v 7. století to byly Kogurjo, Päkče a Silla, ale později samotná Silla převzala vládu. Ve 14. století vládla dynastie Ri až do roku 1910.

Válka?

Všude se můžete dočíst, jak Korea válčí a že je v ohrožení. Někdo je to schopen vyvrátit, ale věřte nebo ne, je to tak. Korea válčí už od roku 1904. Od tohoto data trvala rok rusko-japonská válka. Korea byla rozdělena na severní sovětskou a jižní americkou okupační zónu po druhé světové válce. Korejská válka (1950-1953) přerušila snahu o poválečnou obnovu země. Po válčení přišly studentské demonstrace. V roce 1961 byla nahrazena občanskou vládu vláda vojenská, která vedla k rychlému ekonomickému růstu. V Jižní Korei byl prezidentem No Mu-hjon, který 23. května 2009 spáchal sebevraždu skokem do rokle.


Copyright © 2009+ by Jakub Sladkovský
Text těchto stránek nesmíte kopírovat.